#
#

Sākums > Jaunumi > PIRMAIS UZŅĒMUMS OGRES NOVADĀ IEGUVIS CREFOCERT SERTIFIKĀTU

PIRMAIS UZŅĒMUMS OGRES NOVADĀ IEGUVIS CREFOCERT SERTIFIKĀTU

atverts

CrefoCert sertifikāts ir jauna kvalitātes zīme, kas tiek piešķirta maksātspējīgākajiem uzņēmumiem Latvijā. Sertifikāts apliecina uzņēmuma spēju uzņemties un pildīt finansiālās saistības, kas ir būtisks faktors sadarbības attīstībā un jaunu darījumu slēgšanā. „Īpaši svarīgi veidot un veicināt stabila uzņēmuma reputāciju ir tādiem uzņēmumiem, kuri pēc saimnieciskās darbības būtības ir saistīti ar lielu klientu un sadarbības partneru skaitu. Sertifikāts būs noderīgs arī  starptautiskajā tirgū, kurā grūtāk sasniegt atpazīstamību un konkurētspēju,” skaidro Vladislavs Mejertāls, SIA „Creditreform Latvija” Biznesa attīstības vadītājs.


Maksātspējas sertifikāti ir ierasta prakse pasaulē, kas no 2013.gada jūlija pieejama arī Latvijā. Dažu mēnešu laikā CrefoCert sertifikātus ieguvuši jau vairāk nekā 40 uzņēmumi no dažādām nozarēm. Līdzīgus maksātspējas sertifikātus, piemēram, Lietuvā, saņem vidēji 1000 uzņēmumi gadā, kas atzinīgi novērtējuši sertifikāta lietderību biznesa attīstībā.

 

SIA „Miandum” ir pirmais uzņēmums Ogres novadā, kas ieguvis CrefoCert Zelta klases sertifikātukuru plāno elektroniski prezentēt esošajiem un potenciālajiem piegādātājiem, klientiem un partneriem, ievietot uzņēmuma mājas lapā, kā arī izmantot kompānijas prezentācijās un reklāmas materiālos. Interesanti, ka SIA „Miandum” sertifikātu saņēmis tieši uzņēmuma dibināšanas datumā jeb dzimšanas dienā.

 

„Lai gan Latvijas un pasaules ekonomika atrodas stabilizēšanās stadijā pēc finanšu un ekonomiskās krīzes, daudzas kompānijas joprojām padziļināti vērtē esošo un potenciālo sadarbības partneru finansiālo stāvokli. Uzskatu, ka CrefoCert sertifikāts ir sava veida kvalitātes zīme uzņēmuma finanšu pārvaldībai, kas apliecina kompānijas stabilitāti, ilgtspēju un uzticamību. Tā kā mūsu uzņēmums šogad aktīvi attīsta starptautisko pārvadājumu jomu, šis sertifikāts kalpos kā arī mārketinga instruments jaunu klientu piesaistē. Vienlaikus tas ir arī pozitīvs novērtējums kompānijas darbinieku kompetencei, spējām un atbildībai,” pastāstīja SIA „Miandum” valdes loceklis Didzis Mizis.

 

Uzņēmumi var pretendēt uz diva veida sertifikātiem – Standarta uz Zelta klases, kuri tiek piešķirti uz vienu gadu. Ja gada laikā būtiski pasliktinās maksātspējas rādītāji, tad sertifikāts tiek anulēts. Maksātspējas aprēķinos tiek izmantoti vairāk nekā 30 dažādi faktori, ieskaitot finanšu datus, uzņēmuma kredītvēstures analīzi un speciālu CrefoScore indeksu. Sertifikāta izsniegšanas kritēriji izstrādāti pēc īpašas metodoloģijas sadarbībā ar Creditreform Risk Management Vācijā. Būtiski, ka uzņēmumu novērtēšanu veic neatkarīgs un profesionāls uzņēmums SIA „CREFO Rating”,  kas ir SIA „Creditreform Latvija” grupas uzņēmums. Tā kā CrefoCert speciālistu rīcībā ir visa nepieciešamā informācija par uzņēmumu maksātspējas izvērtēšanai, tad pietiekšanās kārtība ir pavisam vienkārša un izdarāma elektroniski www.crefocert.lv, kur var iegūt arī vairāk informācijas par sertifikātu un iepazīties ar citiem sertificētajiem uzņēmumiem.