#
#

Sākums > Jaunumi > LDDK

LDDK vizīte uzņēmumā "Miandum"

atverts

2014. gada 29.maijā

Reģionālajā vizītē, kas 28.maijā notika Ogrē, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) pārstāvji un partneri tikās ar Ogres uzņēmējiem. Tikšanās laikā apaļā galda diskusijās piedalījās arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone un Nordea bankas ekonomikas eksperts Gints Belēvičs. Kopīga diskusija ar uzņēmējiem kārtējo reizi apliecināja, ka sadarbība starp darba devējiem, darba ņēmējiem un valdību ir biznesa vides attīstības un visas valsts labklājības pamatā.


LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone:

“Ogres novadā attīstās divpusējais sociālais dialogs – pašvaldība un aktīva darba devēju organizācija ir ieinteresēti kopīgi veidot atbalstošu uzņēmējdarbības vidi. Ogres novada Uzņēmēju biedrība ir viens no stabiliem sociālā dialoga partneriem, kas apvieno aktīvus un zinošus, uz Latvijas izaugsmi vērstus sociāli atbildīgus uzņēmējus. Ogres novada pašvaldība ļoti labi izprot savu lomu uzņēmējdarbības izaugsmei nepieciešamās infrastruktūras un atbalsta veidošanā novadā.”

Vizītes ietvaros Ogrē LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone un LDDK eksperti tikās ar Ogres novada pašvaldības vadību, apmeklēja divus Ogres novada uzņēmumus – transporta pakalpojumu uzņēmumu SIA “Miandum”, kur tikās ar valdes priekšsēdētāju Didzi Mizi, un uzņēmuma SIA „Malevss” siera ražotni SierŠtelle, kur tikās ar uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Māri Legzdiņu. SIA „Miandum” ir viens no pieciem Ogres novada uzņēmumiem, kuram tika pasniegts Atzinības raksti par ilgtspējīgu, stabilu un atbildīgu uzņēmējdarbību Ogres novadā.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis sarunā ar LDDK ģenerāldirektori Līgu Meņģelsoni akcentēja vairākus pašvaldībām aktuālus jautājumus uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides veidošanā. Tika apspriesti arī nepieciešamie grozījumi Publisko iepirkumu likumā, īpaši akcentējot „zaļo iepirkumu”, lai pašvaldībām būtu legālas iespējas atbalstīt vietējos lauksaimniekus pārtikas iepirkumos izglītības iestādēm, sekmīgāk īstenot būvniecības un infrastruktūras projektus.

Vizītes ietvaros LDDK sadarbībā ar Ogres novada domi pasniedza Atzinības rakstus par ilgtspējīgu, stabilu un atbildīgu uzņēmējdarbību Ogres novadā pieciem uzņēmumiem – SIA „Miandum”, SIA „Senlejas”, SIA „UNIVERSALS”, SIA “Ceļdaris”, SIA “Tempus LS”. Visi šie uzņēmumu vairāk 20 gadus veido sociāli atbildīgu uzņēmējdarbības vidi Ogres novadā.

Uzņēmumu vizītēs tika vērsta uzmanība uz paredzamu un ilgtspējīgu valsts un pašvaldības politiku biznesa vides atbalstam. SIA “Malevss” valdes priekšsēdētājs Māris Legzdiņš informēja par sadarbību ar zinātniekiem jaunu un inovatīvu produktu izstrādē, konkrēti minot labo sadarbību ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārtikas tehnologiem jau esošā produkta – populārā zīmola „SierŠtelle” siera tehnoloģiskā ražošanas procesu uzlabošanā, kā arī cerot uz valsts atbalstu sadarbību zinātnes un pētniecības jomā. Savukārt SIA „Miandum” valdes loceklis Didzis Mizis akcentēja aktuālos jautājumus transporta pārvadājumu jomā, minot Eiropas apdrošināšanas prasību nianses loģistikas kompānijām un dalījās 20 gadu ilgajā pieredzē uzņēmējdarbībā, akcentējot korektu sadarbības partneru izvēli kā svarīgu biznesa veiksmes atslēgu.

Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone informēja par aktualitātēm VID darbā, lai uzlabotu un palīdzētu uzņēmējiem atvieglot administratīvo slogu. Kā galveno VID aktualitāti I.Pētersone minēja uzlabojumus elektroniskā deklarēšanās sistēmā (EDS), lai efektīvi un sistemātiski savienotu valstī esošās elektroniskās sistēmas, atvieglojot uzņēmēju ikdienu. Uzņēmējus interesēja arī jautājumi par pievienotās vērtības nodokļu atmaksu, nodokļu parādu dzēšanu, nodokļu nomaksas termiņiem, pašnodarbinātā statusu, kases aparātiem. Regulāri tiekoties ar Latvijas reģionu pašvaldību pārstāvjiem un uzņēmējiem, VID vadība vēlas ieinteresēt gan vietējās pašvaldības, gan pašus uzņēmējus izrādīt iniciatīvu un izpratni sakārtot savas nozares nodokļu saistību izpildes jautājumus, jo tikai kopīgi vēršoties pret izvairīšanos no nodokļu nomaksas un „aplokšņu algām”, iespējams mazināt ēnu ekonomiku un veicināt godīgas konkurences apstākļus.

LDDK reģionālā vizīte Ogrē norisinājās sadarbībā ar Nordea banku Latvijā, Valsts Ieņēmumu dienestu, Ogres novada domi un Ogres novada Uzņēmēju biedrību.